Op zaterdag 10 oktober was sensei Sydney Leijenhorst te gast in onze dojo. Naast de yudansha (dangraadhouders) van de SJOK trainden ook karateka uit Wageningen en Hamburg mee.
We gingen de diepte in met Goju Ryu, vanuit Sanchin en Tensho. Sydney liet zien hoe deze twee kata doorwerken in Gekisai Dai Ichi en Dai Ni, Seiyunchin, Sanseru en Seipai. Zo kregen vertrouwde kata nieuwe diepgang.


Sanchin en Tensho als basis, en daarna samen met je partner aan de slag.
Een rode draad was het samenspel van ademhaling, lichaamsverbinding en intentie. Het ging over vloeiend bewegen als water en explosief als vuur: hard (go) en zacht (ju). Ook oefenden we met je partner wanneer je stuurt, wanneer je meebeweegt en wanneer je loslaat. Het bord in de dojo vatte het mooi samen: control & surrender, guiding & release, going with the flow, going with the explosion.
Sanchin trainen is hard werken, maar op de groepsfoto zie je alleen maar lachende gezichten. Dat was misschien wel de mooiste les van de dag: hard werken en plezier gaan prima samen.

Hard gewerkt, en toch alleen maar lachende gezichten: de deelnemers van 10 oktober.
Hartelijk dank aan sensei Sydney voor zijn inspirerende lessen, en aan alle deelnemers voor hun inzet en enthousiasme. Graag tot de volgende keer!
Go SJOK!
